Jak sprawić, by ludzie chcieli dołączać do Twojego Zespołu?

Jak sprawić, by ludzie chcieli dołączać do Twojego teamu? Pokaż im, że warto! Pokaż, że wasz team się wyróżnia. Pokaż ducha zespołowego. Spraw, by ludzie patrząc z boku na wasz zespół – chcieli do Ciebie dołączyć. Jak to zrobić? Zapraszam

Profil zespołowy.

Posiadasz profil na facebooku lub innym portalu społecznościowym? Przypuszczam, że tak. A czy posiadasz swoją grupę facebookową lub fanpage, na który prowadzi Twój cały zespół – albo choć kilka osób z Twojego teamu ? To bardzo ważne. Ty masz efekty. Ty masz już zbudowaną strukturę. Ty możesz już pochwalić się swoimi wynikami, ale czy każda nowa osoba w twoim teamie może zrobić to samo? Niekoniecznie. Dlatego właśnie grupa pokazuje wyniki ogółu. Na grupie pokazujcie jak sobie każdego dnia pracujecie. Pokażcie jak się wspieracie. Pokażcie grę zespołową. Róbcie razem livy, wywiady i szkolenia. Dajcie na tej grupie namiastkę tego , czym jesteście. Jak cudowny jest twój team?! Jaką wiedzę posiadacie? Jakimi wartościami się dzielicie? Ogłaszaj na tej grupie awanse swojego zespołu.

Pokazuj, że zespół jest dla Ciebie ważny.

Pokazuj opinie Twoich ludzi w zespole na temat Ciebie. Opinie na temat tego, czy warto i dlaczego warto się od Ciebie uczyć ? Dlaczego fajnie być w tej społeczności? Twoje słowa są ok, ale to opinia społeczna wpływa najbardziej na to jak patrzą na Ciebie ludzie spoza Twojego zespołu. W świecie marketingu jest to tzw. Dowód społeczny. Ktoś pisemnie w komentarzu dał Ci piękne podziękowanie za przeprowadzone szkolenie? Ktoś dziękuje Ci za wprowadzenie nowej osoby do zespołu? Ktoś wzruszył się, tym, że dołączył do waszego wspaniałego teamu? Super! Pokaż to ! Grupa niech będzie otwartą dla każdego lub niech będzie zamknięta i dodawajcie tam ludzi, których już macie w tzw. ,,Procesie’’, czyli ludzi, którzy już zastanawiają się czy do was dołączyć.

Niech śledzą wasz rozwój, niech widzą wasze wyniki i niech wiedzą co już stracili, że nie przyłączyli się jakiś czas temu. 

Buduj Zaufanie

Jak zbudować zaufanie z kimś kto nas nie zna? To proste! Pokaż mu , że masz gotowy plan działania dla każdego kto podejmie z wami współpracę. Nikt nie lubi chodzić po omacku. Nikt też nie lubi kupować kota w worku , więc zdradzaj rąbek tajemnicy na temat tego : Jaki macie plan? Podkreślaj, że on istnieje. Pokazuj jakie wyniki ma każdy, kto ten plan wdraża w życie. Pamiętaj, by zaznaczać, że wasz plan działania jest prosty i duplikowany dla każdego. Zanim kogoś poznasz nie chwal się za bardzo swoją wiedzą. Potocznie rzecz nazywając ,, Zgłupnij jak tylko możesz’’. Osoba, przy której zabłyśniesz ogromną wiedzą i doświadczeniem może się zniechęcić do współpracy z Tobą. Dlaczego? Z prostego powodu. Będzie myślała, że aby mieć efekty musi najpierw potrafić i wiedzieć to wszystko co Ty. Nie wystrasz jej tylko zachęć swoją chęcią pomocy, gotowym planem działania i zaopiekuj się nią już w pierwszym telefonie. Moje ponadprzeciętne wyniki rekrutacji biorą się stąd, że dla każdej osoby jestem ciepła i jakby ,,matkuję’’ jej na początku drogi. O to tutaj właśnie chodzi. Już w pierwszym telefonie kiedy zalejesz tą osobę swoim sercem i zainteresowaniem jej osobą – wygrasz! Żeby być interesującym – musisz być zainteresowanym. Zapamiętaj to sobie. Pamiętaj też, że nic tak nie buduje zaufania, jak transparentność. Dawaj więc się poznać. Pokazuj wyniki, pokazuj metody pracy, pokazuj porażki i sukcesy. Kto się pokazuje – ten w oczach internautów zyskuje autenyczność. 

Nie bądź szefem. Bądź Partnerem i dobrym kumplem.

Nikt nie lubi jak się mu rozkazuje (Chyba, że ma taki fetysz, a podobno – każde zboczenia są przyjemne 🙂 ). Pokazuj, że w Twoim teamie nie ma szefa, ani pracowników. Pokaż, że wszyscy jesteście równi. Podkreślaj, że nikt nikogo tu nie ocenia – wręcz przeciwnie – każdy docenia się tu za obecność i zaangażowanie. Ludzie chcą mieć pewność, że nikt nie będzie stał nad nimi z batem i naciskał na tempo pracy albo na wyniki. Pokaż, że każda osoba sama decyduje o tym ile chce zarobić pieniędzy, jaki awans chce osiągnąć oraz o tym – w jakim czasie chce to zrealizować. Niby to wiadomo i jest to banał – ale ludzie naprawdę lubią słyszeć takie zapewnienia. Pokazuj wasze integracyjne wyjazdy. Pokazuj uśmiech podczas wideokonferencji. Pokazuj wariacje i jak tylko można przekazuj ludziom z boku, jak wspaniała panuje u was atmosfera pracy. Pokaż zabawę, radość. Niech wszyscy wiedzą, że fajna z was paczka. Tak po prostu …

,,Pokaż’’ – zamień w ,,Zrób to’’

Sztuczna atmosfera. Udawana relacja. Sztuczny uśmiech i fałszywe słowa może i działają ale tylko na chwilkę. Może ktoś dołączy do Twojego teamu na puste słowa, ale na pewno w nim nie zostanie i nie zechce go rozwijać kiedy nie spełnisz tego co deklarowałeś.  Bądź dobrym kolegą dla każdego kto do Ciebie dołączy. Nie rób z siebie kogoś lepszego. Faktycznie pomagaj. Naprawdę miej gotowy plan działania dla każdego swojego nowego partnera biznesowego. Wspieraj go w jego pracy i chwal za każdą wykonaną pracę. Doceń jego aktywność, obecność i zaangażowanie. Pozwól mu na popełnianie błędów. Nie oceniaj. Nie krytykuj. Nie zniechęcaj. Spotykaj się regularnie ze swoim zespołem i oprócz biznesu niech połączy was coś więcej. Wiadomo – nie każdego można polubić. Każdy jest inny i ma różny światopogląd ale bądź tolerancyjny. Traktuj każdego tak jak sam chciałbyś być traktowany, a zasłużysz na jego szacunek i zaufanie. Pamiętaj, że ważne jest to : Jak człowiek czuje się po rozmowie z Tobą. Tylko to świadczy o tym jakim jesteś liderem ale tez najzwyczajniej w świecie pokazuje – jakim jesteś człowiekiem. Traktuj więc wszystkich po iście królewsku , a odwdzięczy ci się tym samym. 

Dawaj przykład.

Prócz tego, by chwalić. Prócz tego, by dawać wskazówki, wspierać i pomagać – ty sam musisz być przykładem dobrego lidera. Dobry lider to osoba, która przede wszystkim cały czas jest w fazie nr.1 , czyli w fazie pozyskiwania kontaktów i zapraszania ludzi do biznesu. Pieniądze w każdej branży biorą się z obrotu. Twojego również. Dawaj przykład. Rób zamówienie już w pierwszym dniu waszego nowego okresu rozliczeniowego. Regularnie prowadź spotkania biznesowe. Prezentuj swój biznes. Codziennie też dodawaj kogoś do swojej listy kontaktów. Pokazuj, że to nie jest trudne. Pokazuj skąd biorą się wyniki. Idź na czele swojego zespołu i prowadź ich ku zwycięstwu słusznymi decyzjami i działaniami. Taką postawą stworzysz prawdziwego ducha zespołu i będzie go widać dla tych , którzy stoją z boku  Cię obserwują.

Do dzieła. Trzymam kciuki.

1 thought on “Jak sprawić, by ludzie chcieli dołączać do Twojego Zespołu?”

  1. cabinet-tricolor.ru

    Jak widzisz kazdy dobry lider musi miec wiele twarzy, czy tez wiele cech. Jesli ta tematyka Cie zainteresowala to zachecam do lektury calej ksiazki: Szymon Kudla Podroz lidera. Jak sprawic, zeby ludzie chcieli za Toba podazac? Znajdziesz w niej wiele przykladow i konkretnych rad jak byc dobrym liderem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top