Co pisać i jak pisać ? Czyli inspiracje na posty w Social Mediach?

Dołącza do ciebie nowa osoba do biznesu. Nigdy wcześniej nie budowała swojego wizerunku w sieci. Uważa, że to trudne, czasochłonne i że sobie z tym nie poradzi? Pokaż jej ten artykuł i wszystko stanie się prostsze 🙂

Na pewno nie raz się z tą sytuacją spotykasz. Ludzie dołączają do biznesu, są wszystkim zachwyceni ale nie potrafią pokazywać ani siebie ani swojej wiary waszą firmę . Niestety jeśli nie ma Cię w internecie to przegrywasz z całą chmarą konkurencji. Możesz mieć dużo lepszy system pracy, wsparcie liderskie oraz lepszy plan wynagrodzeń ale jeśli nie zaczniesz opowiadać o tym co masz dobrego – nikt do Ciebie nie dołączy. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak trudno jest na początku napisać coś wartościowego na facebooku i sprawić, by ludzie to nie tylko czytali ale też zostawiali pod tym swoje reakcje. 

Oto kilka wskazówek dotyczących tego, co warto pisać i jak pisać na Facebooku, aby przyciągać uwagę ludzi, zachęcać ich do czytania, obserwowania i angażowania się w twój biznes:

 • 1. Zrozumienie Twojej Publiczności: Zanim zaczniesz pisać, zastanów się, kto jest twoją docelową publicznością. Jakie są ich zainteresowania, potrzeby i problemy? Dostosuj swoje treści do tego, co ich naprawdę interesuje.
 • 2. Wartościowe Treści: Skup się na dostarczaniu wartości poprzez swoje treści. Możesz publikować porady, wskazówki, inspirujące historie, analizy branżowe itp. Treści te powinny pomagać twojej publiczności w rozwiązywaniu problemów lub osiąganiu celów.
 • 3. Różnorodność Treści: Urozmaicaj swoje treści, aby nie były monotonne. Możesz publikować zdjęcia, filmy, artykuły, cytaty, infografiki itp. Różnorodność przyciąga uwagę i utrzymuje zainteresowanie.
 • 4. Emocje i Historie: Ludzie często reagują na emocje i historie. Opowiedz historie związane z twoim biznesem, podziel się swoimi doświadczeniami i sukcesami. Emocje sprawiają, że treści są bardziej angażujące.
 • 5. Jasność i Konkretne Treści: Wyraźnie komunikuj, co oferujesz i jakie korzyści przynosi twoja firma. Unikaj ogólników. Im bardziej konkretnie przekażesz informacje, tym większe będzie zrozumienie twojego przekazu.
 • 6. Call-to-Action: Zachęcaj do działania. Wyraźnie mów, co chciałbyś, aby ludzie zrobili po przeczytaniu treści. To może być np. polubienie, udostępnienie, komentarz lub kliknięcie w link.
 • 7. Współpraca z Obserwującymi: Odpowiadaj na komentarze i wiadomości. Uczestniczenie w dyskusjach pokazuje, że dbasz o interakcje z ludźmi i jesteś gotów słuchać ich opinii.
 • 8. Rozkład Publikacji: Znajdź optymalne godziny publikacji, kiedy twoja publiczność jest aktywna. Regularność publikacji jest kluczowa, ale unikaj zalewania swojego profilu zbyt wieloma postami.
 • 9. Zawartość Aktualności: Staraj się publikować zawartość aktualną i zgodną z aktualnymi trendami lub wydarzeniami. To może przyciągnąć większą uwagę i angażować ludzi.
 • 10. Unikaj Chaotycznych Postów: Dbaj o spójność wizualną i tonalną swoich treści. Twój profil powinien odzwierciedlać spójny wizerunek biznesowy.
 • 11. Krótka i Zwięzła Forma: W mediach społecznościowych uwaga użytkowników jest krótka. Staraj się przekazywać swoje przesłanie w zwięzły sposób.
 • 12. Eksperymentuj: Nie obawiaj się eksperymentować z różnymi rodzajami treści i formatami. Monitoruj reakcje i dostosowuj swoje podejście.
 • 13. Wysokiej Jakości Materiały Wizualne: Dobrej jakości zdjęcia i grafiki przyciągają wzrok. Pamiętaj, że jakość wizualna jest równie ważna co treść.
 • 14. Zadawaj Pytania: Pytania mogą zaangażować ludzi i zachęcić ich do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami.
 • 15. Sprawdzaj Analizy: Regularnie analizuj, które treści działają najlepiej. To pomoże ci dostosować swoją strategię do preferencji i zachowań twojej publiczności.

Pamiętaj, że budowanie obecności na Facebooku to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. W miarę jak będziesz dostosowywał swoje podejście do reakcji swojej publiczności, będziesz miał większe szanse na przyciągnięcie ludzi, zachęcenie ich do obserwowania oraz budowanie relacji biznesowych.

MOJE AUTORSKIE POMYSŁY NA SZYBKIE WARTOŚCIOWE WPISY FACEBOOKOWE . 

Po pierwsze BAJKI !

To właśnie tego rodzaju treści potrafią przyciągnąć uwagę, skradając serca i umysły swoich czytelników. Dlaczego warto je publikować na Facebooku?

Krótkie bajki z morałem to niewielkie opowieści, które zawierają głębokie przesłanie lub naukę. Choć ilustracje mogą być proste, ich znaczenie bywa głębokie i uniwersalne. Zaskakująco, to właśnie ich ograniczona długość sprawia, że są idealnym medium dla platformy społecznościowej jak Facebook. Są łatwe do przyswojenia nawet w szybkim przeglądaniu i mogą zapewnić chwilę refleksji w ciągu zwykłego dnia. 

Zastanów się : Dlaczego badacze wykryli, że czytanie bajek dzieciom pozytywnie wpływa na ich rozwój? Nie trzeba być uczonym, żeby wiedzieć, że bajki poruszają nasze szare komórki mózgowe do pracy i wytężają naszą wyobraźnię. a czy nie o to właśnie nam chodzi na facebooku? Czy nie chodzi o to, by Twoi czytelnicy czytając to co piszesz – tworzyli oczyma wyobraźni swoją własną wizję? Przystanęli na chwilę i podziękowali Ci za te doświadczenie?

Bajki te nie tylko dostarczają czytelnikom przyjemnej rozrywki, ale także uczą wartościowych życiowych lekcji. Za prostą fabułą mogą kryć się uniwersalne prawdy, takie jak uczciwość, empatia, wytrwałość czy szacunek dla innych. Bajki mają moc wzbudzania emocji, przemyśleń i dyskusji. Możesz wykorzystać je jako narzędzie do komunikowania ważnych wartości i przemyśleń związanych z Twoim biznesem.

Co czyni krótkie bajki tak atrakcyjnymi na Facebooku? Przede wszystkim, ich krótkość sprawia, że są doskonałym “przerywnikiem” wśród innych treści. Kiedy użytkownicy przewijają się przez zalew informacji, nietrudno jest zwrócić ich uwagę prostą, a jednocześnie mądrą opowieścią. To także doskonały sposób na budowanie więzi z publicznością – bajki z morałem tworzą wspólne doświadczenie, które czytelnicy chętnie będą komentować i udostępniać. Zauważyłam, że na moim facebooku to właśnie bajki są najczęściej udostępniane dalej. 

Warto pamiętać, że każda opublikowana bajka to potencjalna okazja do nawiązania relacji. Ludzie mają naturalne skłonności do dzielenia się emocjami i refleksjami, a bajki z morałem doskonale pobudzają te reakcje. Ich prosta forma sprawia, że czytanie staje się przyjemne i przystępne. To właśnie ta lekkość przekazu i chwila zastanowienia nad przesłaniem mogą przyczynić się do budowania więzi z czytelnikami.

Krótkie bajki z morałem to małe skarby, które warto odkryć i wykorzystać na Facebooku. To wartościowe treści, które przyciągają uwagę, uczą i inspirują. Z ich pomocą możesz dotrzeć do swojej publiczności w sposób przemyślany i angażujący. Bajki, choć krótkie, mogą pozostawić trwały ślad w sercach i umysłach ludzi, przyczyniając się do budowy wartościowej obecności online.

 PRZYKŁADOWA BAJECZKA : 

Bajka o Dwóch Kociątkach i Współpracy

W spokojnej wiosce mieszkały dwa kociątka, Mia i Miko. Mia była sprytna i bystra, a Miko słynął z ogromnej siły. Pewnego dnia wioska stanęła przed poważnym problemem. Wielki kamień zablokował wejście do jaskini z wodą, a mieszkańcy potrzebowali jej do przetrwania.

Mia i Miko postanowili pomóc, ale mieli różne pomysły. Mia chciała użyć swojego sprytu, by znaleźć sposób na przesunięcie kamienia. Miko natomiast myślał, że wystarczy jednym mocnym ciosem przesunąć kamień z drogi.

Rozpoczęli rywalizację, każde z kociątek wybierając swoją drogę. Mia wymyśliła sprytny plan, w którym wykorzystała dźwignię i skierowała energię Miko w odpowiednim kierunku. Dzięki temu udało im się razem przesunąć kamień, otwierając dostęp do jaskini z wodą.

Gdy udało się osiągnąć wspólny cel, Mia i Miko zrozumieli, że ich różne umiejętności mogą się doskonale uzupełniać. Mia wykazała się inteligencją, a Miko siłą, a to pozwoliło im pokonać trudności. Od tego momentu pracowali razem, tworząc skuteczny zespół.

Morał tej bajki jest jasny: współpraca i wykorzystywanie różnych umiejętności mogą prowadzić do osiągnięcia wspólnych celów, nawet jeśli wydają się one niemożliwe do osiągnięcia samodzielnie.

Jak szybko i sprytnie znaleźć wartościową bajeczkę w necie, którą warto się podzielić?

Wejdź sobie teraz w wyszukiwarkę internetową i wpisz frazę : ,,Bajki z morałem’’ . Następnie znajdź stronę, w której będa różne króciutkie bajeczki z morałem . Wyszukaj tę, która według ciebie daje dobra wartość i podziel się nią . Moje wskazówki dotyczące szukania dobrych , angażujących bajek : 

Wskazówka nr.1 : Zacznij czytanie każdej z nich od tego jaki morał z nich płynie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na poszukiwania . Uwierz mi, że jeśli spodoba Ci się morał – to cała bajka również. 

Wskazówka nr 2 :  Czytaj te bajki z pozycji telefonu i jak tylko Ci się, któraś spodoba zrób screena i zachowaj ja w swoim albumie. Telefon masz przecież zawsze przy sobie , prawda? Dlatego nie ważne gdzie będziesz – masz gotowego posta również przy sobie.

Wskazówka nr 3 : Stwórz w swoim telefonie album o nazwie : Bajki . Dzięki temu nie będziesz ich szukać pośród setek, czy tysięcy zdjęć w swojej galerii. 

Jak Ci się podoba pomysł na szybki, inspirujący post w postaci bajek? Ile na szybko pięknych, wartościowych bajek znalazłeś ? 


Przejdźmy do drugiego tipa na szybkie wartościowe treści na social media. 

Po drugie : CYTATY


Inspirujące Cytaty to : Odżywcze Dawkowanie Mądrości dla Twojej Obecności na Facebooku. 

W morzu treści, które przepływają przez strumienie mediów społecznościowych, inspirujące cytaty wyróżniają się jako krótkie, ale potężne dawki mądrości. Czy to krótki fragment mówiący o wytrwałości, optymizmie czy motywacji, czy to słowa kogoś znanego i szanowanego, cytaty mogą stanowić cenny dodatek do twoich wpisów na Facebooku.

Dlaczego warto wykorzystywać cytaty i jak mogą one wzbogacić twoją obecność online?

Cytaty są jak małe klejnoty, które w jednym zdaniu potrafią wyrazić mądrość i emocje. Wprowadzenie cytatu do swoich treści na Facebooku może mieć kilka korzystnych skutków.

Po pierwsze, cytaty mogą stanowić urozmaicenie w treściach, które publikujesz. Wśród zdjęć, artykułów i innych informacji, cytaty wyróżniają się jako krótkie momenty refleksji i inspiracji.Publikowanie cytatów znanych i szanowanych postaci może być szczególnie skuteczne. Dzięki temu, że osoba, której cytujemy, jest już znaną i lubianą postacią, przekaz ma większą wiarygodność. Cytując autorytet, przekazujemy jego mądrość i wartości w sposób, który może być przyjęty pozytywnie przez naszą publiczność.

Dzielenie się cytatami na Facebooku to także doskonały sposób na przekazanie emocji i myśli za pomocą prostego i zwięzłego przekazu. Cytat może podsumować nasze uczucia, wyrazić nasze stany ducha lub udostępnić wartość, którą chcemy przekazać. Innym aspektem jest to, że cytaty pozwalają zrozumieć naszą osobowość i wartości poprzez to, co wybieramy do podzielenia się.

Warto również podkreślić, że cytaty potrafią wzbudzić interakcje. Czytelnicy często reagują na inspirujące zdania, komentując, udostępniając lub po prostu zastanawiając się nad przesłaniem. To może prowadzić do ciekawych dyskusji i większego angażowania publiczności.

W krótkim i dynamicznym środowisku mediów społecznościowych, cytaty stanowią mikro-wiadomości, które przenoszą myśli i emocje. Dzięki nim tworzysz wspólną refleksję z twoją publicznością, dostarczasz chwilę inspiracji i pozwalasz czytelnikom zatrzymać się na chwilę, by przemyśleć i zainspirować swoje myśli. To małe gesty, które mogą przynieść duże rezultaty w budowaniu wartościowej marki własnej. 

PRZYKŁAD CYTATU I ROZWINIĘCIA GO W WARTOŚCIOWY POST FACEBOOKOWY : 

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II

Rozwinięcie:

Czasami zapominamy, że nasza prawdziwa wielkość tkwi nie w materiale, który posiadamy, ale w tym, kim jesteśmy i jak wpływamy na innych. To nasze uczynki, dobroć i empatia definiują nas jako ludzi. Dzielenie się tym, co mamy, naszym czasem, wsparciem i sercem, może przynieść większą radość niż same posiadane rzeczy. Bycie wspaniałym nie zależy od ilości dóbr materialnych, lecz od jakości relacji, jakie tworzymy z innymi ludźmi. Wartością jest umiejętność dzielenia się, wspierania i czynienia dobra wokół siebie. Niech ta myśl towarzyszy nam na co dzień, byśmy stawali się wspaniałymi ludźmi przez to, czym się dzielimy z naszym otoczeniem. 💛

 #WartośćCzłowieka #DzielSięDobrem #WielkośćWRelacjach


Jak szybko przygotować taką treść i mieć ją zawsze pod ręką? 

Wejdź w wyszukiwarkę i wpisz frazę : ,,Cytaty o ‘’ . Co ci wyszło? U mnie zazwyczaj wychodzą frazy : Cytaty o życiu, śmierci, dzieciach, szczęściu, pieniądzach, bogactwie, przyjaźni, miłości, rodzinie .

 1. Kliknij sobie w jedną z przykładowych fraz, która dotyka interesujących zagadnień dla twojej grupy odbiorców. 
 2. Wybierz jeden z artykułów, w których autor dzieli się różnymi inspirującymi cytatami i wybierz te, które Ci się spodobają. 
 3. Zrób im zdjęcie tak jak w przypadku bajek oraz stwórz kolejny album w swojej galerii pt,, Cytaty’’ . Dzięki czemu druga grupa gotowych postów facebookowych jest już zawsze przy Tobie i nie martwisz się o to co pisać, kiedy zabraknie Ci natchnienia. 
Po trzecie : Dowcipy. 

Humor stanowi świetne narzędzie do przyciągnięcia uwagi i podtrzymania zainteresowania. Również na platformach takich jak Facebook, umiejętne wykorzystanie gotowych dowcipów, kawałów czy żartów zebranych z Internetu może być cennym dodatkiem do twojej strategii treści.

Dlaczego warto czasem dodać szczyptę humoru do swojej obecności online i w jaki sposób wpływa to na naszą relację z czytelnikami?

Wartościowe treści na Facebooku nie zawsze muszą być poważne i sztywne. W rzeczywistości, od czasu do czasu wplecenie dowcipu lub żartu może przynieść wiele korzyści. Dlaczego? Otóż, humor łączy ludzi. Kiedy nasza publiczność śmieje się z naszych żartów, tworzymy pewnego rodzaju relację – oni odczuwają, że dzielimy z nimi chwilę radości.

Gotowe dowcipy i żarty mogą być idealne do sytuacji, w których chcemy odciągnąć uwagę od rutyny, złapać oddech i dostarczyć chwilę rozrywki. Wywołanie uśmiechu u odbiorców tworzy pozytywną atmosferę, co może wpłynąć na ich postrzeganie naszego profilu lub firmy. To pokazuje, że nie tylko dbamy o dostarczanie wartościowych informacji, ale także o emocje i dobre samopoczucie naszej społeczności.

Umiejętne wyważenie między treściami poważnymi a lekkimi jest kluczowe dla tworzenia zrównoważonej i atrakcyjnej obecności online. Rozśmieszanie publiczności to nie tylko sposób na poprawę humoru czytelników – to także umożliwia nam pokazanie naszej elastyczności, kreatywności i otwartości na różnorodne formy komunikacji.

Wprowadzanie humoru do naszych treści na Facebooku to szansa na zbliżenie się do naszej publiczności na bardziej osobistym poziomie. Kiedy dzielimy się dowcipami, pokazujemy naszą ludzką stronę, co buduje zaufanie i pozytywne skojarzenia. Rozśmieszenie ludzi to stworzenie niezapomnianego momentu, który przyczynia się do budowy relacji i przyciągania czytelników.

W obliczu codziennych wyzwań i stresu, śmiech stanowi lekarstwo. Dlatego też, wprowadzając elementy humoru do swoich treści na Facebooku, nie tylko oferujemy chwilę relaksu, ale także pozostawiamy pozytywny ślad w umysłach naszej publiczności.

Skąd brać dowcipy? 

Wejdź w wyszukiwarkę i wpisz frazę : ,,Dowcipy o’’ . Tak jak w przypadku cytatów – wybierz którąś z opcji jakie podsuwa Ci Twoja przeglądarka. Następnie wejdź w jakiś artykuł , w który jest mnóstwo kawałów. Wybierz ten, który Cię rozśmieszył i uważasz, że warto się nim podzielić i zrób screena . Później jak się zapewne już domyślasz – stwórz kolejny album w swojej galerii zdjęć na telefonie o nazwie : KAWAŁY . Masz już 3 różne rodzaje gotowych postów facebookowych zawsze przy sobie. Jakie to proste , prawda? 

Po czwarte : FRAGMENTY KSIĄŻEK

Wszelkiego rodzaju treści, które wydają się być “gotowymi”, mogą stanowić cenne uzupełnienie twojej strategii treści na Facebooku. Fragmenty książek są jak małe okienka do światów literackich. Udostępniając krótki fragment z książki, podzielamy się nie tylko treścią, ale także atmosferą i stylem autora. To jest szczególnie cenne, jeśli fragment ten jest mądry, inspirujący lub przemyślany, ponieważ możemy dostarczyć naszej publiczności chwilę refleksji i skłonić ich do zastanowienia się nad tematem.

Dzielenie się fragmentami książek ma kilka korzyści.

Po pierwsze, jest to doskonały sposób na zwiększenie zainteresowania swoim profilem. Czytelnicy, którzy podzielają się pasją do książek, mogą być zafascynowani możliwością odkrycia nowych tytułów i autorów poprzez fragmenty. To również świetny sposób na budowanie społeczności osób, które interesują się literaturą.

Dzielenie się fragmentami książek może być również sposobem na podkreślenie naszych wartości i zainteresowań. Poprzez wybór konkretnego fragmentu, który rezonuje z naszymi przekonaniami, możemy ukazać naszą tożsamość i osobowość. To dodatkowy sposób na budowanie więzi z naszą publicznością poprzez wspólne wartości.

Ważne jest podkreślenie tytułu i autora książki, z którego pochodzi fragment. To po pierwsze zapewnia uczciwość wobec praw autorskich – unikamy ryzyka naruszenia. Po drugie, wyraża szacunek wobec autorów i wydawców, podkreślając ich pracę i wkład w tworzenie wartościowej treści.

Nasza publiczność będzie prawdopodobnie entuzjastycznie odbierać fragmenty książek, szczególnie jeśli treści te są dobrze dobrane i ciekawe. To okazja dla naszych czytelników do odkrywania nowych książek i autorów, a także doświadczania piękna literatury w skrócie. Dzielenie się fragmentami książek może wzmocnić naszą wiarygodność jako źródło wartościowych treści i przyciągnąć nowych czytelników, którzy szukają inspiracji i przemyśleń. 

PRZYKŁAD JAK FRAGMENT KSIĄŻKI MOŻNA PRZEKSZTAŁCIĆ W WARTOŚCIOWY POST NA FB : 

Fragment z książki:

“Przyjęcie porażki nie oznacza końca drogi, lecz nowy początek. To moment, w którym zyskujemy cenny wgląd w nasze możliwości i obszary, które wymagają rozwoju. To szansa na naukę i doskonalenie, a nie powód do zatrzymania się.”

Autor: John Smith Tytuł książki: “Odnajdując Siłę w Porażce”

Rozwinięcie:

Czy zdarzyło Ci się kiedyś stawić czoła porażce? Czy to w pracy, w relacjach czy w życiu osobistym? Fragment z książki “Odnajdując Siłę w Porażce” autorstwa Johna Smitha przypomina nam, że porażka to nie koniec, ale nowy początek. To moment, w którym możemy spojrzeć w głąb siebie i zrozumieć, co naprawdę nas motywuje.

Nigdy nie powinniśmy się obawiać porażki, ponieważ to ona pokazuje nam nasze słabości i obszary, które wymagają naszej uwagi. Każda porażka jest cennym doświadczeniem, które naprowadza nas na właściwą ścieżkę rozwoju. To szansa na naukę, doskonalenie się i osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

Pamiętajmy, że życie to podróż pełna wzlotów i upadków. To, jak reagujemy na porażki, definiuje naszą siłę charakteru i determinację. Dlatego też, gdy następnym razem stawi się przed Tobą trudna chwila, pamiętaj o tych mądrych słowach Johna Smitha. Porażka to nie koniec, to tylko kolejny krok w drodze do sukcesu.

#SiłaWPorazce #RozwójOsobisty #NaukaNaBłędach

Podejmij wyzwanie codziennego czytania książek. Jeśli nie posiadasz domowej biblioteczki – zapisz się do najbliższej biblioteki publicznej . Ja każdego dnia czytam od 30 – 50 stron jakiejś książki dziennie. Po prostu nie pójdę spać dopóki choć 30 stronnic nie zaliczę.

Jak wykorzystuję to do budowania swojego wizerunku w sieci?

Otóż podkreślam w książkach to co wydaje mi się, że może być gotowym i inspirującym postem. Następnie podkreślonym tekstom robię zdjęcia swoim telefonem i jak już pewnie się znowu domyślasz – dodaję je do kolejnego albumu w moje galerii pt. ,, Fragmenty książek’’. 

Po piąte : Udostępnianie Wartościowych Postów od Liderów Branży

Media społecznościowe to wspaniała przestrzeń do wymiany myśli, inspiracji i wiedzy. Jednym ze sposobów na wzbogacenie swojego profilu na Facebooku jest udostępnianie lub czerpanie inspiracji z gotowych, wartościowych postów innych liderów w branży. Dzielenie się treściami od innych może przynieść wiele korzyści, a także przyciągnąć nową publiczność.

Udostępnianie postów innych liderów to nie tylko sposób na prezentację swojego zainteresowania daną dziedziną, ale również sposób na zaprezentowanie różnorodności perspektyw. Część osób, które obserwują tych liderów, może odkryć twoją obecność na podstawie udostępnionego przez ciebie posta. To jest szczególnie korzystne, jeśli masz podobne wartości i przesłanie co liderzy, których posty udostępniasz.

Gdy post innych liderów zdobył wiele komentarzy, reakcji i interakcji, udostępniając go na swoim profilu, istnieje szansa, że przyciągniesz podobne zainteresowanie. Treści, które wywołują emocje i dyskusje u jednej grupy osób, mogą przynieść podobny efekt u innych. To stanowi szansę na angażowanie swojej publiczności i stymulowanie dialogu.

Jednak zanim postanowisz skorzystać z metody “kopiuj-wklej”, warto pamiętać o szacunku dla pracy innych oraz prawach autorskich. Zanim podzielisz się czyimś postem jako swój, warto skontaktować się z autorem i poprosić o zgodę. W ten sposób respektujesz wysiłek i intencje autora, jednocześnie budując etyczną relację. To jest również szansa na nawiązanie kontaktu i współpracę.

Wzajemna inspiracja i udostępnianie wartościowych treści to ważne aspekty budowania swojej obecności online. Dzięki temu nie tylko dostarczasz swojej publiczności różnorodnych perspektyw i cennych treści, ale także pokazujesz swoje otwarte podejście i zdolność do dzielenia się wartościami innych liderów. To też pokaże, że nie traktujesz siebie jako ,,Alfę i Omegę’’ w branży ale że masz szacunek do innych i chętnie edyfikujesz innych ludzi, co bardzo pozytywnie wpłynie na Twoje dobre imię jako lidera. 

Zadanie : 

 • Znajdź liderów w swojej branży, którzy regularnie publikują treści na portalach społecznościowych.
 • Znajdź na takiej tablicy posta, który po pierwsze dla ciebie okaże się wartościowy, a po drugie ma mnóstwo komentarzy pod sobą i reakcji. Odezwij się najlepiej pod postem z zapytaniem do autora, czy możesz podzielić się tym dalej ? Pamiętaj – zrób to w komentarzu. Częściej ktoś Ci odmówi kiedy odezwiesz się do niego na priv – a publicznie ciężej jest odmawiać, bo nawet czasem ,, nie wypada’’ – w końcu jesteśmy liderami i mamy nieść wartość całemu światu – a nie tylko pojedynczym jednostkom zamkniętym ,,w worku naszych znajomych’’.
 • Jeśli masz zgodę – zgadnij , co ? O tak ! Rób zdjecie tego posta ! Stwórz piąty album w swojej galerii pt,, Posty innych’’ – i tam go dodaj. 
Spójrz co się stało ? 

Masz już 5 różnych albumów  w swojej galerii w telefonie. 5 zupełnie różnych gotowych postów. Można rzec na każdy roboczy dzień tygodnia. Ile czasu Ci to zajęło? Myślę, że nie więcej jak kwadrans. Tyle potrzeba byś na cały tydzień miał co wstawiać na chociażby swojego facebooka.

Od dziś nie będziesz chodził do swojego lidera narzekając na brak pomysłów i zdolności tworzenia treści. Jeśli nie wykonałeś tych 5 zadań , bardzo Cię prosze wróć do zadania pierwszego i wykonaj teraz wszystkie 5 zadań. Stwórz te 5 albumów i do każdego z nich dodaj po minimum jednym screenie. 

Artykuł wydał Ci się przydatny i pomocny? Zostaw proszę swój komentarz – poszerzając w ten sposób grono odbiorców, którzy również moga potrzebować wsparcia w tym temacie lub podaj artykuł dalej 🙂 Dla zaangażowanych osób, które będą udostępniać wpisy z tego bloga mam przygotowane nagrody podziękowajki . 

Dzięki wielkie ! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top